Olej konopny na twarz – hit czy kit?

olej konopny na twarz
4.6
(197)

Olej konopny produkowany z nasion konopi siewnej ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Z powodzeniem może być stosowany w codziennej pielęgnacji twarzy, bez względu na rodzaj cery. Dzięki wielu cennym właściwościom odżywczym poprawia kondycję skóry, także tej zmagającej się z niedoskonałościami i chorobami dermatologicznymi. Pomaga łagodzić zmiany spowodowane atopowym zapalaniem skóry, łuszczycą lub liszajem. Jest także wskazany przy cerach problematycznych, zmagających się z nawracającym trądzikiem. To środek, który reguluje wydzielanie sebum, przez co wycisza zmiany i uspokaja cerę. Regularne stosowanie pozwala załagodzić trądzik i krostki już w początkowej fazie oraz poradzić sobie z przebarwieniami. Dzięki olejowi z nasion konopi skóra zyskuje ładny, zdrowy kolor oraz miękkość i elastyczność. Poza stosowaniem go na twarz i inne partie ciała, można także używać go od olejowania włosów lub stosować na skórę głowy w celu przyśpieszenia ich wzrostu. Dzięki skoncentrowanej formule wystarczy jedynie kilka kropel tego płynu, by osiągnąć zamierzone efekty, co sprawia że to produkt bardzo wydajny, który starcza na długi czas. Można go stosować samodzielnie lub dodawać do kremów oraz balsamów. Dzięki procedurze tłoczenia na zimno olej z nasion konopi zachowuje swoje składniki odżywcze i jest skondensowanym źródłem witamin oraz minerałów.

Czekolada z cbd >>>

Jak powstaje nasz olej z nasion konopi?

Olej konopny jest efektem szeregu procesów, którymi poddawane są nasiona konopi siewnej. Najpierw oczyszczone ziarna są mielone, aby uzyskać gładką masę, z której następnie wytrąca się olej. Osiąga się to dzięki mieszaniu zmielonej pasty oraz wyciskaniu resztek tłuszczu z nasion za pomocą specjalnej prasy. Aby nasz olej konopny był pełnowartościowym wyrobem w całym procesie tłoczenia nie używamy wysokiej temperatury. Poza tym nie poddajemy go też rafinacji, ponieważ cenimy sobie naturalne produkty, które zachowują swoje oryginalne właściwości. Klarowanie oleju konopnego odbywa się za pomocą stopniowej sedymentacji, czyli opadania cząsteczek stałych na dno – w ten sposób pozostająca na górze ciecz możemy odlać do ciemnych buteleczek, chroniących ją przed promieniowaniem UV. Olej konopny powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Niska temperatura pozwala zachować jego cenne właściwości i przedłużyć jego żywotność.

Jakie składniki zawiera olej konopny?

Olej z nasion konopi to przede wszystkim skarbnica nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stosowane zewnętrznie przyśpieszają regenerację skóry, powodując gojenie się podrażnionych obszarów. NNKT tj. kwas gamma linolenowy utrzymuje także prawidłowy poziom nawilżenia skóry poprzez odbudowanie płaszczu hydrolipidowego naskórka, co nie tylko pozwala zatrzymać wodę potrzebną do prawidłowego funkcjonowania tkanek, ale także sprawia że skóra jest należycie chroniona i bardziej odporna na zewnętrzne czynniki tj. wahania temperatur lub wiatr.  Olej konopny zawiera także wiele cennych dla skóry witamin m.in. witaminę A, która pomaga zregenerować przesuszony naskórek, łagodzi stany zapalne skóry i rozjaśnia przebarwienia oraz witaminę E, która jest przeciwutleniaczem hamującym aktywność wolnych rodników i opóźniając starzenie się organizmu. Poza tym witamina E sprawia że skóra jest bardziej odżywiona i nawilżona oraz dobrze sprawdza się przy łagodzeniu wszelkich niedoskonałości.

W przypadku zewnętrznego stosowania, nie ma przeciwskazań dla jego użycia. Należy pamiętać, aby podczas aplikowania, olej nie dostał się do oczu. Nie należy go także używać na otwarte rany lub bardzo uszkodzoną skórę.

Olej konopny na twarz marki Ajeden – podsumowanie:

OD KIEDY UŻYWAM: 6 miesięcy
ILE OPAKOWAŃ ZUŻYTYCH: 2 sztuki (jeszcze sporo mi zostało w drugim opakowaniu)
CZY KUPIE PONOWNIE? TAK, cudo!
CZY ZABIORĘ W PODROŻ? Jasne.
CENA:  ok. 20zł
POJEMNOŚĆ: 30ml
WYDAJNOŚĆ: wydajny, 2-3 krople wystarczają na cała twarz

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.6 / 5. Vote count: 197

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *