Karboksyterapia uda – czy działa?

karboksyterapia uda
0
(0)

Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym oczyszczony dwutlenek węgla. Odpowiedzią skóry, do której aplikuje się dwutlenek węgla, jest reakcja zapalna. W ten sposób w ciągu trzech miesięcy od zakończenia zabiegu skóra ulega pełnemu przebudowaniu. Dzięki wstrzyknięciu CO2 do skóry zwiększa się natlenienie tkanek, poprawia się przepływ krwi oraz przyspiesza się proces rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia rozbija złogi tłuszczowe oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Działa ujędrniająco i odmładzająco zarówno na skórę twarzy, jak i ciała. Szczególnie jest polecana na uda, pośladki i brzuch, czyli wszędzie tam, gdzie szybko odkładają się nadprogramowe kilogramy.

Karboksyterapia uda – na czym polega?

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla przy pomocy cienkiej igły. Temperaturę oraz parametry przepływu gazu reguluje specjalistyczny aparat do karboksyterapii. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od miejsca zabiegowego, trwa średnio od 10 do 30 minut.  Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy wykonać serię zabiegów w jednotygodniowych odstępach. Ilość zabiegów i ich częstotliwość jest ustalana w trakcie konsultacji ze specjalistą.

Jak karboksyterapia działa na uda?

Na udach gromadzi się dużo tkanki tłuszczowej, której ciężko pozbyć się wyłącznie ćwiczeniami i zdrową dietą. Z pomocą przychodzi karboksyterapia, która uruchamia lipolizę, poprawia drenaż limfatyczny, metabolizm i pomaga usunąć uwolniony tłuszcz. Usprawnia mikrokrążenie i stymuluje odnowę komórek. Fibroblasty zaczynają produkować włókna kolagenowe oraz tworzy się sieć nowych naczyń krwionośnych. Karboksyterapia pomaga zatem nie tylko pozbyć się cellulitu, ale również usuwa przyczyny jego powstawania. Po kilku zabiegach skóra jest napięta, wyraźnie wygładzona i można zauważyć spadek centymetrów w obwodach ud. Terapię dwutlenkiem węgla stosuje się nawet w przypadku bardzo zaawansowanych stadiów „pomarańczowej skórki”.

Sprawdzone przepisy keto od polskiego dietetyka:

dieta keto przepisy

Sprawdź! 

Przeciwskazania – czy zabieg jest dla każdego?

Warto pamiętać, że pod wpływem rozprzestrzeniania się gazu w komórkach, może pojawić się uczucie pieczenia oraz reakcja bólowa. Nieprzyjemne doznania są jednak krótkotrwałe i znikają zaraz po zabiegu. U niektórych osób po karboksyterapii pojawiają się wybroczyny i siniaki, które z czasem ulegają zniknięciu. Jak większość innych zabiegów, terapia z użyciem dwutlenku węgla nie jest wskazana u osób z chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniami są również ciąża i okres laktacji, ciężkie choroby serca i płuc, niewydolność narządów, stany zapalne, infekcje wirusowe i bakteryjne, zakażenia grzybicze, hemofilia, epilepsja i dusznica. Nie należy również wykonywać zabiegu w okresie antybiotykoterapii oraz w przypadku zażywania dużej ilości leków rozrzedzających krew.

Karboksyterapia uda – zalecenia po zabiegu

Niekiedy po iniekcji tworzą się wybroczyny i siniaki. Na podrażnioną skórę nie należy nakładać kremów, chyba, że zostały zalecone przez specjalistę wykonującego zabieg. Na siniaki można stosować miejscowo preparaty apteczne z arniką i witaminą C, które przyspieszą gojenie się zmian. Przez 48 godzin od zakończenia karboksyterapii nie wolno korzystać z basenu oraz sauny. Należy również zrezygnować w dniu zabiegu z aktywności fizycznej. Wskazane jest picie dużej ilości płynów oraz wprowadzenie zdrowej, niskotłuszczowej diety, które wspomagają działanie karboksyterapii.

Warto w trakcie karboksyterapii suplementować się, czymś co wpływie pozytywnie na krążenie i usuwanie limfy.

——–
beauty skin

PROMOCJA DLA CIEBIE:

na kod: sparklings  -10% na zabiegi w Beauty Skin Radom beautyskin.com.pl
(sprawdź, przy pakietach to już spora suma 😉 

——–
PS Pamiętaj, wszystkie zabiegi opłacałam z własnej kieszeni, nie dostałam zabiegów w gratisie, barterze itd. Polecam, bo jestem zadowolona i ufam zespołowi Beauty Skin Radom. Bardzo dziękuję za wszystkie wizyty – czułam i czuję się mega zaopiekowana, w profesjonalnych rękach, a żaden zabieg u mnie nie przyniósł niepożądanych skutków ubocznych.

Tabletki na cellulit – czy warto?

Sprawdź również:

Jak się pozbyć cellulitu – mój rytuał

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *